Zdravotné predpisy

Cestujúci je povinný dodržiavať zdravotné predpisy navštívenej resp. tranzitnej krajiny. Cieľová krajina môže určiť rozsah povinného a odporučeného očkovania, profilaxie, karantény, testovania a pod.

Cestovní poradcovia stahl.sk pracujú s neustále aktuálnymi databázami zdravotných informácií z celeho sveta, radi vám pri príprave vašej cesty poradia, informujú vás o aktuálnych podmienkach pre vstup a pobyt v jednotlivých krajinách sveta, zdravotných rizikách pre jednotlivé skupiny cestujúcich. Tento servis samozrejme poskytujeme len klientom stahl.sk

Klientom poskytujeme neustále aktualizované informácie k povinným testom, očkovania, certifikátom a iným opatrenie, ktoré je počas cesty a pobytu potrebné dodržiavať.

Súčasťou našej ponuky je komplexné cestovné posistenie, ktoré pokrýva i riziká spojené s ochorením COVID19 (storno, karanténa, nečerpanie služieb a pod.). Informujte sa u našich cestovných poradcov.

 

Všetkým cestovateľom odporúčame vakcináciu proti hepatitíde - žltačke.

Ďalšími očkovaniami, ktoré sú v niektorých krajinách povinné sú očkovania proti:
- žltej zimnici
- brušnému týfusu
- záškrtu
- besnote
- cholere
- japonskej encefalitíde
- detskej obrne
- meningokovým invazívnym ochoreniam

Okrem očkovaní je v niektorých krajinách potrebná antimalarická profylaxia. Pri výskyte komárov je nevyhnutné používanie repelentných prípravkov proti komárom - nielen podvečer, ale počas celého dňa. Komáre sú okrem malárie prenášačmi tropických horúčok dengue a chikungunia.

V tropických oblastiach upozorňujeme na výskyt vírusu Zika, ktorý je nebezpečný pre deti a gravidné ženy.

 

Žiadame vás, aby ste otázke povinných a odporučených zdravotných opatrení venovali pred prípravou vašej cesty maximálnu pozornosť v dostatočnom predstihu. Radi vám poskytneme rady a pomoc. Môžeme vám zabezpečiť termín konzultácie a očkovania na Klinike infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice v Martine.